SuperCut B113G34H3 Carbide Impregnated Bandsaw Blade, 113" Long - 3/4" Width, 3 Hook Tooth
★★★★★ 4.9 37 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by holisticsolution.in
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 15
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • 9' 5" (9 feet 5 inch) Long, For Woodcutting Only; 0.032" Thickness; .042" Kerf
  • Premium Gold Blade
UPC 764968895275
Brand Name Supercut
Part Number B113G34H3
Manufacturer SuperCut
Material Type Carbide Impregnated
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.9 out of 5
★★★★★
37 ratings | 15 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
89% (33)
4 stars
1% (0)
3 stars
0% (0)
2 stars
0% (0)
1 star
10% (4)